Google aiškina, kaip veikia paieškos sistema

Kaip yra išfiltruojama visa spam informacija iš paieškos ir atrenkama, būtent ta, kuri yra svarbiausia ir aktualiausia vartotojui? Google paaiškina interaktyviame infografike.

Google paieškos sistema

Google aiškina, kaip veikia paieškos sistema

Kaip yra išfiltruojama visa spam informacija iš paieškos ir atrenkama, būtent ta, kuri yra svarbiausia ir aktualiausia vartotojui?  Google paaiškina  interaktyviame infografike.

Google paieškos sistema

Google pradeda nuo to, kad tai yra paieška ir kiekvieną diena Google indeksuoja 30 trilijonų unikalių puslapių kasdien ir tas skaičius vis auga. Google robotai tikrina kiekvieną puslapį, kiekvieną nuorodą ir viskas kas susiję su juo.

Google paieškos sistema indeksavimas

Naudojant sudėtingas formules, algoritmus ir programas filtruoja ir ieško geriausius informacijos šaltinius, kurie atitiktų vartotojų paieškas. Puslapiai yra išrenkami iš tų, kurie buvo suindeksuoti.

Rezultatai rodomi sureitingavus puslapius. Reikia prisiminti, kad yra 200 įvairių veiksnių, kurie turi įtakos paieškos rezultatams. Rezultatai gali skirtis priklausomai iš kokio įrenginio yra ieškomi – iš kompiuterių ar mobiliųjų įrenginių.

Google teigimu,  visi algoritmai yra nuolat kintami. Šie pokyčiai prasideda nuo įvairių minčių inžinierių galvose, o vėliau jie yra testuojami, analizuojami ir pritaikomi paieškoje.

Google paieškos sistema spam

Google paieškos sistema visada siekia pašalinti visą spamą. Dauguma spamo yra pašalinama automatiškai pasitelkiant Google Algoritmus. Tačiau dažnai randami spam puslapiai yra baudžiami – pašalinami iš Google paieškos sistemos pozicijų laikinai arba visam laikui.

O ar žinote, kad kol skaitėte šį įrašą buvo atlikta apie 16 mln. paieškų?