10 būdų, kaip puslapis gali tapti neindeksuojamas Google

de-indexed neindeksuotas Google

10 būdų, kaip puslapis gali tapti neindeksuojamas Google

Norite išvengti nemalonių situacijų – tokių kaip, puslapio pozicijų smarkus nukritimas Google paieškos sistemoje arba iš vis išnykimas iš paieškos? Nuorodų pirkimas nėra vienintelė priežastis, dėl kurios puslapis gali būti neindeksuojamas. Pateikiu Jums 10 būdų, kurių reiktų vengti norint būti nenubaustam Google.

1. Slėpimas.  Rodymas paieškos sistemai kitą informaciją, nei lankytojams. Pvz.: Puslapis, kuris reklamuoja baidares, tačiau lankytojas užeinantys į šį puslapį yra nukreipiamas į erotikos puslapį. Tokia praktika yra klaidinanti ir draudžiama Google.

2. Duplikuotas turinys. Norinti padidinti puslapio peržiūrų skaičių, sukūriama daug puslapių su vienodu turiniu (Black Hat SEO). Taip paprasčiausias būdas būti išmestam iš Google paieškos sistemos ar bent jau smarkiai nukristi pozicijoms.

3. Nesusijusių raktažodžių įrašymas. Niekada nenaudokite nesusijusius raktažodžius su svetaine. Nepatartina kartoti tą patį raktažodį dešimtys kartų, nes puslapis gali būti palaikytas spamu.

4. Keitimasis nuorodomis. Interneto etiketas skelbia, kad jei kažkas patalpino Jūsų nuorodą, tai būtinai Jus turite patalpinti to puslapio nuorodą pas save. Google sprendžia pagal išorines svetainės nuorodas – nuorodų susiejimas su nekokybišku puslapiu gali pabloginti puslapio reputaciją ir sumažinti Page Rank. Prekyba nuorodomis yra uždrausta ir už tai Google baudžia.

5. Nematomas šriftas. Vienas iš kitų Black Hat SEO būdų yra rašyti raktažodžius tokia pat spalva, kaip puslapio fonas. Raktažodžiai yra rodomi kode, tačiau puslapio lankytojai jų nemato. Nors tai juokingai lengvai galima padaryti, tačiau pasekmės yra visai nejuokingos – Google už tai baudžia.

6. Mikroskopinis šriftas. Kitas iš būdų, kaip slepiama raktažodžius, tai jų įrašymas tinklapio apačioje labai mažu, nepastebimu šriftu.  Google gali nustoti indeksuoti puslapį už tai, kad bandoma apgauti sistemą.

7. Title Tag – antraštės. Rašymas labai ilgų ir apkrautų antraščių gali sukelti nemalonių pasėkmių. Title Tag’ai turi būti trumpi, juose turi būti tik pagrindiniai puslapio raktiniai žodžiai, kurie yra tekste.

8. Nukreipimo puslapiai. Spaminiai nukreipimo puslapiai, kurie sukūriami tam, kad optimizuoti Jūsų pagrindinį puslapį yra greitas kelias, kaip tapti nubaustam Google paieškos sistemos.

9. Piktnaudžiavimas Rich Snippets. Google pats nusprendžia kokiai svetainei įjungti rich snippets, tačiau taip pat greitai gali ir išjungti, jei yra piktnaudžiaujama. Jei yra naudojama slėpimo taktika pasinaudojant rich snippets, tai yra greitas būdas tapti išmestam iš Google paieškos sistemos.

10. Interlinking. Panaudojant nuorodas susiejamos yra dešimtys, šimtai svetainių tam, kad padidinti pozicijas, padidinti puslapio reitingą. Nors toks būdas yra sunkiai aptinkamas tiek vartotojų, tiek Google robotų, tačiau jei viena iš svetainių gauna įspėjimą, tai visos iš svetainių gali būti nubaustos Google ir jų neindeksuos.